O Kongresie

Cel Kongresu

Głównym celem Kongresu Przedsiębiorstw Rodzinnych jest stworzenie przestrzeni do pogłębionej debaty na temat aktualnych wyzwań i przyszłości firm rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem procesu sukcesji. Wydarzenie to stanowi nie tylko wyjątkową platformę wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także inspiruje do refleksji nad indywidualnymi ścieżkami przekazywania biznesu kolejnym pokoleniom – z uwzględnieniem złożoności relacji rodzinno-biznesowych.

Wydarzenie skierowane jest do właścicieli firm rodzinnych i ich sukcesorów, przedstawicieli organizacji przedsiębiorców, władz samorządowych, prawników oraz naukowców zainteresowanych tematyką sukcesji w biznesie rodzinnym. Kongres będzie również okazją do wzmocnienia współpracy między kluczowymi interesariuszami procesów sukcesji międzypokoleniowej.

W programie wydarzenia znajdą się liczne sesje panelowe poświęcone m.in. różnym modelom sukcesji, fundacjom rodzinnym, planowaniu spadkowemu w kontekście rodziny i biznesu, zarządowi sukcesyjnemu, a także zagadnieniom ładu korporacyjnego i rodzinnego. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić zarówno praktyczne aspekty prowadzenia firm rodzinnych, jak i strategiczne kierunki ich rozwoju w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym.

Tematyka Kongresu

Wydarzenie specjalne

Podczas Kongresu odbędzie się również specjalne wydarzenie towarzyszące Kongresowi, czyli posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Sukcesji i Transferu Biznesu przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (dla członków Rady i zaproszonych gości).

Organizatorzy

III Kongres Przedsiębiorstw Rodzinnych jest organizowany przez Centrum Przedsiębiorstw Rodzinnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie oraz Okręgowa Izbą Radców Prawnych w Krakowie. Partnerami Kongresu są wiodące organizacje branżowe i eksperckie, zainteresowane wspieraniem firm rodzinnych w procesie planowania sukcesji.

Serdecznie zapraszamy!

Kongres jest skierowany do środowiska przedsiębiorców rodzinnych, właścicieli firm rodzinnych i ich sukcesorów, przedstawicieli organizacji przedsiębiorców, przedstawicieli władz samorządowych, prawników i naukowców zainteresowanych sukcesją w firmach rodzinnych. Jest zatem kluczowym wydarzeniem dla wszystkich, którzy wspierają rozwój firm rodzinnych, zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym.